Haber

KOSKİ’den su rezervi ve tasarruf beyanı

KONYA (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, gece veya sabah erken saatlerde gereksiz su kullanımından ve sulamadan kaçınılması konusunda bir dizi uyarıda bulunuldu.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, son yılların en sıcak yaz mevsimini yaşadığımız bu günlerde su tasarrufunun büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Su kullanımında hizmetlerimizin daha sağlıklı ve kesintisiz devam etmesi için abonelerimizin başta sulama olmak üzere su tasarrufu konusunda dikkatli olmalarını hatırlatmak istedik. Pik saatlerde bahçe sulama, gereksiz su kullanımı gibi hususlar su hizmetini ağırlaştırır. Bahçe sulama ve gün içerisinde gereksiz su kullanımı şebekeden daha fazla su çekeceğinden şebekede basınç düşmesine neden olur ve bu da şebekenin yavaşlamasına neden olur. içme-kullanma suyu hizmeti. Su ihtiyacının yoğun olduğu saatler dışında sabah erken saatlerde veya gece gereksiz su kullanımından kaçınılması su hizmetinin kesintisiz devam etmesini sağlayacaktır. Türkiye’ye örnek teşkil eden bilinçli su tüketimi çalışmalarımızdan çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Su hizmetinde örnek şehir seçildik. çok önemli katkılarda bulundu. Bu duyarlılığın artarak devam edeceğine inanıyor, sağlıklı günler diliyoruz.

haber-ergene.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu